Popis naší mateřské školy

Naše mateřská školka je šestitřídní a nachází se v poklidné části Liberce – v Ruprechticích.  Školka se rozkládá na pěkném, prostorném, slunném a dobře přístupném místě a skládá se ze čtyř budov. V největší hlavní budově se nachází pět tříd – Želvičky, Motýlci, Kuřátka, Broučci a Koťátka. Nejstarší třída Soviček sídlí v protější budově. Další dvě budovy slouží jako školní kuchyně a skladové/provozní prostory.

Každá třída je dostatečně prostorná, uspořádána a vybavena tak, aby se děti společně s pedagogy mohli věnovat rozmanitým a zajímavým skupinovým i individuálním činnostem. Nachází se v ní i koutek pro děti, které si potřebují na chvilku odpočinout a být samy.

Nedílnou součástí naší školky je i rozlehlá zahrada, která nabízí dětem dostatek prolézaček, skluzavek, domečků, pískovišť a dalších herních prvků. Pobyt venku je pro děti velmi důležitý, proto zahradu plně využíváme ve všech ročních obdobích.  Vysoké stromy poskytují příjemný stín zejména v letních měsících.

A jak to v naší školce vypadá, můžete shlédnout zde. Do budoucna pro vás také připravujeme virtuální prohlídku naší mateřskou školou.